LGS HAZIRLIK Resim

LGS HAZIRLIK

6- 7- 8. sınıf müfredatı ile oluşacak olan sorular Milli Eğitim Bakanlığı ile hazırlanacaktır. Liselere Giriş Sınavı konuları, müfredat ile uyumlu bir şekilde hazırlanmaktadır. Liselere Geçiş Sistemi veya LGS, TEOG sınavı yerine geçen bir sınav sistemidir. LGS sınavı 90 sorudan oluşmaktadır.

Liselere geçiş sistemi yani LGS 90 sorudan oluşur ve derslere göre soru dağılımı bulunur. Derslere göre soru dağılımları ise şöyledir; Türkçe 20 soru, matematik 20 soru, fen bilgisi 20 soru, Din Kültürü 10 soru, İnkılâp ve Atatürkçülük tarihi 10 soru, Yabancı dil 10 soru olacak şekildedir.

 Test çözerken kendi mantığınızla değil, sorunun mantığına göre hareket etmemiz gerekir.  Soru çözerken soru köklerini çok iyi okumalı, soruda ne istediğini anlamalısınız. Ancak soruyu çok fazla okuyarak zihninizi de karıştırmayın. v Soruyu çözmenizi sağlayacak soru metninde yer alan önemli kelimelerin altını çizin.

LGS'de 3 yanlış bir doğruyu götürecek. TEOG sınavlarında olduğu gibi 'Atayım, belki tutar' diyemezsiniz. Bu yüzden de bilmediğiniz soruları boş bırakın. Aksi halde doğru cevaplarınızı kaybedersiniz.


İYİ BİR LİSE, İYİ BİR ÜNİVERSİTE...